Реальні опціони для пошуку оптимальних джерел фінансування

У статті досліджено та оцінено розширену чисту приведену вартість компанії (ENPV) на відміну від звичайного або пасивного NPV в залежності від доступних джерел фінансування за допомогою методики реальних опціонів.Цей підхід єпоєднанням ідей корпоративних фінансів, реальнихопціонівтатеоріїігорта передбачає розрахунок нейтральної до ризику ймовірності (Risk-Neutral Probability) та вартості опціону «кол» (Call Option), що походять з моделі Блека-Скоулза-Мертона (Black-Scholes-Merton). Результати дослідження дозволяють оцінити вартість управлінських рішень, гнучкість проекту та допомогти управлінцям у виборі кращої альтернативи стратегічного фінансування та, відповідно, наявних опцій та їх комбінації.

Ключові слова: стратегічні реальні опціони, стратегічне планування, оцінка стратегії, розширена чиста приведена вартість (ENPV), опціон «кол», вартість виконання (EV).

Видавник1st Global Interdisciplinary Business-Economics Advancement Conference (GIBA), Conference Proceedings, Volume 1, 2014, ISSN: 2333-4207, University of South Florida Sarasota-Manatee, USA, p.212-215.

Дмитро Шестаков

Завантажити PDF